سفارش تبلیغ
صبا ویژن
چگونه کسی که برخی از آنچه را خداوند روزی اش ساخته، به او وام نمی دهد [یعنی انفاق نمی کند ]، محبّت پروردگارش را به کمال می رساند ؟ [حضرت مسیح علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :169
بازدید دیروز :399
کل بازدید :1423222
تعداد کل یاداشته ها : 1753
99/7/2
6:42 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[175]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
سرباز ولایت هزار دستان رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال فصل انتظار جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم

انسان به حفظ آبروی خویش بیش از مال و حتی گاه جان بها و ارزش قایل است. در فرهنگ وحیانی اسلامی عرض و مال و جان از اموری است که حفظ و احترام آن لازم وضروری است.

ابن اسفندیار در تاریخ خویش آورده است که شخصی در دربار رویان بود که هرگز از سوی دلقک دربار مورد طعن و تمسخر قرار نمی گرفت و دلقک دربار به وی احترام می گذاشت و به قول معروف او را دست نمی انداخت.

شاه از این مساله شگفت زده شد و از او چون و چرا آن را پرسید. آن شخص گفت که انسان پول و مال را برای حفظ جان و آبرو به دست می آورد و آن چه مهم است همین دو تا است و مال و ثروت خودش هیچ ارزشی ندارد.

من دیدم که می شود با برقرار کردن ماهیانه ای برای دلقک می توان از زخم زبان و نیش و کنایه او در امان باشم. این گونه بود که پول ناچیز هر ماه به او می دهم و نه تنها از نیش و زخم زبانش در امان هستم بلکه از سوی وی نیز احترام و عزت می بیینم . پس وقتی با مالی می توان حفظ آبرو کرد چرا از آن بهره نگیریم و خود را گرفتار زخم سخن او کنم؟