سفارش تبلیغ
صبا ویژن
شریف به تمام معنا کسی است که دانشش مایه شرف او گردد [امام جواد علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :456
بازدید دیروز :508
کل بازدید :1436776
تعداد کل یاداشته ها : 1761
99/8/3
11:55 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[175]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
سرباز ولایت هزار دستان رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال فصل انتظار جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم

انقلاب اسلامی همانند بعثت پیامبر(ص)، انسان را از «جاهلیت شهوت سفاهتی»، به «جامعیت عقلانیت شهادت ایمانی» رسانید تا جایی که «عاقل عالم»، «عاشق عاقل عالم» شد و دنیا را با آخرت چنان پیوند زد که «شاهدان در محضر شهود»، گرچه خود «احدی الحسنین» را نصیب خود کرده و در پایان زندگی شخصی خود «پیروزی یا شهادت» را تجربه نمودند، اما آنان چنان در امت تاثیرگذار بودند که اکثریت حاضران در محفل ایشان، «حسنات دنیا و حسنات آخرت» را با هم تجربه کرده و اکثریت معاصران محضر شیرینشان، «هردوانه» را به جان و دل، همزمان چشیدند.

البته این «تغییر» آن چیزی است که پیامبر(ص) و معصومان(ع) به دنبال آن بودند. این گونه است که فرزندان امامان انقلاب اسلامی به جای پذیرش «هواهای نفسانی و وسواس شیطانی» و به دست گرفتن کاسه گدایی و پذیرش خواری جهانی در قالب مذاکره با شیطان آمریکایی، ندای کرامت «هیهات من الذله» سر دادند تا گرفتار «هر دوانه» اومابایی «الذله و السله» نشوند و حسین وار شعار راهبردی ابدی انسان کریم را سر دهند: أَلا إِنَّ الدَّعِی بْنَ الدَّعِی قَدْ رَکَزَ بَیْنَ اثْنَتَیْنِ بَیْنَ السِّلَّةِ وَ الذِّلَّةِ وَ هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ؛ آگاه باشید که زنا زاده پسر زنا زاده مرا در بین دو راهی شمشیر و ذلّت قرار داده است! و هیهات که ما زیر بار ذلّت برویم!»

بی گمان این تغییرات مثبت در جامعه و جهان امروز به برکت تغییرات مثبتی است که در روان و جانهای فرزندان امام خمینی(قدس سره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) پدیدار شده است؛ چنان که در هشت ساله طلایی دفاع مقدس در ایران اسلامی ظهور یافته بود.

البته عرفان اجتماعی که امام خمینی (قدس سره) منادی آن بوده است، نه تنها روحانیت گوشه نشین و عزلت نشین را به میدان آورد، بلکه آنان را پرچم دارانی کرد که در سایه سار «حکمت متعالی» در صحنه اجتماعی، جوانان سرمست از طغیان شهرت و عصیان شهوت را به منزلگاه فطرت کشاند و از آمیختگی عقل علیم و قلب سلیم ، از آنان، سالکانی عارف و عارفانی کامل بساخت؛ چنان که امام شهیدان انقلاب اسلامی خویش دراین باره می نویسد: «سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیّت که رساله‌ علمیّه و عملیّه‌ خود را به دم شهادت و مرکّب خون نوشته‌اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه‌ ناس از شمع حیاتشان گوهر شب‌چراغ ساخته‌‌اند. افتخار و و آفرین بر شهدای حوزه و روحانیّت که در هنگامه‌ نبرد، رشته‌ تعلّقات درس و بحث و مدرسه را بریدند و عقال تمنّیات دنیا را از پای حقیقت علم برگرفتند و سبکبالان به میهمانی عرشیان رفتند و در مجمع ملکوتیان، شعرِ حضور سروده‌اند.» (امام خمینی، سوّم اسفند 1367)

امروز در گام دوم انقلاب اسلامی، همان عارفان حاضر در صحنه در چارچوب همان شریعت الهی گفتمان انقلاب اسلامی هم چنان حرکت جهانی توپنده خود را ادامه می دهند؛ زیرا هرگز از گفتمان امام شهیدان، سر سوزنی عقب نشینی نکرده اند بلکه چنان که خود می فرماید: «اصول و خطوط روشنی است که امام در این کشور، در این منطقه و در مقابل چشم همه‌ مردم جهان آنها را بنیاد کرد و در حقیقت هویّت و اصول انقلاب ما می‌باشد.» (امام خامنه ای، مورخ:  14، خرداد ماه 1381))

امروز نیز امام خامنه ای، بر اساس فرهنگ شهیدان که وصیت نامه های خویش به یادگادر گذاشته و نوشته اند: «من بی‌قرارم، بی‌قرارم، آتشی در دلِ من است که مرا بی‌تاب کرده است. به هیچ‌چیز دیگر آرامش پیدا نمی‌کنم؛ مگر به لقای تو ای خدای عزیز!»، هم چنان در سیر ملکوتی خویش سالکان را به «لقاء الله» در فرهنگ انقلاب اسلامی و گفتمان آن رهنمون هستند.

شهیدان دیروز و امروز مکتب انقلاب اسلامی، هماره جز خدا و وجه الله به چیزی نظر نداشتند، و در حرکت اجتماعی خویش شاهدان شهودی بودند و تنها به وجه الله نظر داشتند..

بی گمان شهیدان مکتب انقلاب اسلامی را می توان در دو دسته اصلی عارفان حقیقت دسته بندی کرد؛ زیرا شهیدان یا سالکان مجذوبی بودند که از کودکی در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی بودند، اما به جرقه عشق بال و پر سوختند:  

«برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر     وه که با خرمن مجنون دل‌افگار چه کرد!»

یا مجذوبان سالکی بودند که از ابتدا نفحاتی بر جان ایشان وزید و جذبه شوق الهی بر دلهای آنان در آمد و رو به خموشی گذاشت، اما آنان به «انفاس الهی امام کامل مکمل» خویش به هر جان کندنی بود راه را یافتند و به محفل عشاق دل سوخته ره یافتند. همان کسانی که حافظ در باره ایشان می سراید: «که عشق آسان نمود اوّل، ولی افتاد مشکل‌ها»؛ اما آنان چون «وجه الله» را در نظر داشتند، به نیل شهادت رسیدند و مشکلات را پشت سر نهادند و به خیل شاهدان شهود پیوستند.