سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی
[ و فرمود : ] از خدا بترسید ، ترسیدن وارسته‏اى که دامن به کمر زده و خود را آماده ساخته ، و در فرصتى که داشته کوشیده و ترسان به راه بندگى تاخته و نگریسته است در آنجا که رخت بایدش کشید و پایان کار و عاقبتى که بدان خواهد رسید . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :71
بازدید دیروز :399
کل بازدید :1423124
تعداد کل یاداشته ها : 1753
99/7/2
3:26 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[175]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
سرباز ولایت هزار دستان رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال فصل انتظار جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم

از نظر آموزه های وحیانی قرآن، شب، لباس است: وَ جَعَلْنَا اللَّیْلَ لِباساً.(نباء، آیه 10) بنابراین می بایست دقت نظر کرده و بنگریم لباس چه خصوصیات و فوایدی دارد تا بتوانیم از شب به عنوان لباس بهره برداریم.

خدا در آیات قرآنی برای لباس فواید کارکردهای چندی را بیان کرده است که عبارتند از:

1.      نگه دارنده از گرما: وَجَعَلَ لَکُمْ سَرَابِیلَ تَقِیکُمُ الْحَرَّ؛ براى شما تن‏پوشهایى مقرر کرده که شما را از گرما حفظ مى ‏کند.(نحل، آیه 81) البته هر چند که سخنی از «سرما» نیست، به نظر می رسد که می تواند ناظر به سرما هم باشد.

2.      نگه دارنده از جنگ: وَسَرَابِیلَ تَقِیکُمْ بَأْسَکُمْ؛ و تن‏پوشها و زره ‏هایى که شما را در جنگتان حفظ و حمایت مى ‏نماید.(نحل، آیه 81)

3.      عیب پوشی: از دیگر کارکردهای لباس، پوشاندن بدی، زشتی، عیب و نقص است: یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَیْکُمْ لِبَاسًا یُوَارِی سَوْآتِکُمْ وَرِیشًا؛ اى فرزندان آدم در حقیقت ما براى شما لباسى فرو فرستادیم که بدی و زشتی جسد و عورتهاى شما را پوشیده مى دارد و براى شما زینتى است.(اعراف، آیه 26)

4.      زینت و آرایش: از نظر قرآن، از کارکردهای لباس، زینت و آراستن انسان است.(اعراف، آیه 26)

از نظر قرآن، شب نیز این گونه است؛ زیرا شب انسان را از گرمای خورشید در امان نگه می دارد؛ اجازه تعرض به دشمن نمی دهد؛ زیرا در تاریکی شب دشمن نمی تواند کسی را ببیند و عملیاتی داشته باشد که آسیب زا باشد؛ همان طوری که زره در جنگ چنین کاری را می کند؛ هم چنین شب پوششی بر زشتی و بدی هایی است که روز آن را آشکار می کند؛ ولی شب پرده بر آن می افکند و قابل رویت و دیدن نیست؛ هم چنین، شب می تواند دلها را از کثرت به وحدت برساند و از تشویش و اضطراب به سکونت و آرامش بکشاند. از همین روست که خدا شب را عامل «سکونت» و آرامش برای انسان می داند به طوری که از خروش و شناگری روزانه به سکون می رساند و آرام می گرداند.(قصص، آیه 72)


99/1/31::: 8:20 ص
نظر()