سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمند می تواند هنگامی که از چیزی که نمی داند پرسیده شود، بگوید : «خدا داناتر است» و برای غیر دانشمند این حقّ نیست . [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :157
بازدید دیروز :295
کل بازدید :1424406
تعداد کل یاداشته ها : 1754
99/7/5
7:8 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[175]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
سرباز ولایت هزار دستان رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال فصل انتظار جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم

اسلام بر عدالت به ویژه در قالب عدالت قسطی به عنوان یک هدف متعالی برای کل تعلیمات و آموزه های اسلام از آدم(ع) تا خاتم(ص) تاکید دارد.(حدید، آیه 25)

عدالت قسطی به معنای دادن ، سهم و قسط هر کسی از نعمت های الهی است؛ زیرا هر انسانی جدا از مسلمان و غیر مسلمان بودن، دارای حقی از نعمت های الهی است. (همان)

اما در این میان قسط خوران یعنی قاسطین اجازه نمی دهند تا هر کسی از نعمت های الهی در دنیا بهره مند شود و قسط خودش را بردارد.

بنابراین، بر مقسطین یعنی قسط خواهان و عدالت خواهان است تا از ظالم و مستکبر حتی با جنگ(نساء، آیه 75) سهمیه قسط مظلوم  و مستضعف را درخواست کنند و مطالبه نمایند.

این روشی است تا فقر از جوامع بشری به شکل عقلی و شرعی زدوده شود؛ اما این که ما بیاییم یک کار عاطفی انجام دهیم و به فقیر از روی دلسوزی کمک کنیم، فقرزدایی نیست، بلکه فقیر را زنده نگه داشتن و فقر را حفظ کردن است. حتی ظالمان و مستکبران نیز نهادهایی در جهان ایجاد کرده اند که فقیر را زنده نگه دارند، اما هیچ تلاشی برای فقرزدایی نمی کنند؛ زیرا اگر بخواهند این کار را بکنند باید دست از ظلم و بی عدالتی و قسط خوری بردارند.

امیرمومنان(ع) می فرماید:لَو تَمَثَّلَ لِیَ الفَقرُ رَجُلاً لَقَتَلتُهُ؛ اگر فقر به شکل مردی برایم تمثل می یافت آن را می کشتم.(احقاق الحق، شوشتری، ج 32، ص 217)

بنابراین درست کردن نهادی چون کمیته امداد خوب است تا فقیر نمیرد، ولی مهم تر آن است با مبارزه با قاسطین، فقر را از میان برد، یعنی باید به جنگ اختلاس کنندگان رفت و ریشه آنان را زد و با کسانی که حقوق های نجومی به ظاهر قانونی می گیرند، جنگید و گردنشان را زد تا دیگر قاسطین نباشند. این گونه است که می توان فقر را گردن زد و فقیر را به غنا رساند تا دیگر نیازی نباشد کمیته امدادی داشته باشیم.


95/10/3::: 9:13 ص
نظر()