سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سزاوارترین کس به دوستی، آن است که سودش برای تو و زیانش برای دیگری باشد . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :578
بازدید دیروز :690
کل بازدید :1965009
تعداد کل یاداشته ها : 1978
102/1/9
7:54 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[174]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
هزار دستان فصل انتظار سرباز ولایت رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church دنیای ماشین ها بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم سلام

انسان دوست می دارد آرامش و آسایش را به طور پایدار در اختیار داشته باشد. با آن که می داند آرامش و آسایش دنیا و خوشبختی که در سایه آن به دست می آید، ناپایدار است، با این همه دنبال آن می رود.

از نظر قرآن، مردم سه دسته هستند: 1. کسانی که تنها خوشبختی دنیا را می خواهند؛ 2. کسانی که تنها خوشبختی آخرت را می خواهند، مانند ترسایان و راهبان مسیحی(حدید، آیه 27)؛ 3. کسانی که خوشبختی دنیا و آخرت را می خواهند.

خداوند در قالب نیایش و دعا به مردم یاد می دهد تا خوشبختی هر دو سرا را بخواهند. در آیه 201 سوره بقره آمده است: رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ؛ پروردگارا ! به ما در دنیا نیکى و  و در آخرت نیکی بده! و ما را از عذاب آتش دوزخ نگه دار و حفظ کن!

بهترین سرمشق نیکی که بتواند نیکی دنیا و آخرت را تامین کند، پیامبر اکرم و اعظم (ع) است که خداوند او را به خلق عظیم(قلم، آیه 4) ستوده است. از این رو، ایشان را به عنوان نمونه کامل انسانی که با داشتن عناصر بشری(کهف، آیه 110) چون شهوت جنسی و مالی و غذایی و مانند آن(فرقان، آیات 7 تا 10) سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت را به دست آورده اشاره می کند و می فرماید: لَقَدْ کانَ لَکُمْ فی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کانَ یَرْجُوا اللَّهَ وَ الْیَوْمَ الْآخِرَ؛ هر آینه برای شما در رسول الله سرمشق نیک برای کسانی است که امید وبه خدا و روز آخرت دارند.(احزاب، آیه 21)

پس اگر می خواهیم خوشبختی دنیا و آخرت را با هم داشته باشیم، باید فلسفه و سبک زندگی خودمان را از پیامبر(ص) بیاموزیم و به ایشان اقتدا کنیم. به عنوان نمونه از آیات و روایات بر می آید کسی که دنیا و آخرت می خواهد باید به نماز به ویژه اول وقت اهتمام ورزد و نماز برای حاجت بخواند؛ زیرا نماز مهم ترین ابزار و وسیله برای کسب آرامش و آسایش است. اگر از نظر روانی دچار اضطراب و ترس و اندوه هستید، نماز بهترین مایه آرامش است و اگر مشکلات مالی دارید و دچار بی برکتی هستید، نماز بخوانید؛ زیرا نماز مهم ترین عبادتی است که تقوا را موجب می شود و تقوا تامین کننده سعادت دنیا و آخرت است.(بقره، آیه 21؛ حجرات، آیه 14 و آیات بسیار دیگر)


95/9/26::: 9:52 ص
نظر()