سفارش تبلیغ
صبا
[ و فرمود : ] آنجا که گفتن باید خاموشى نشاید ، و آنجا که ندانند ، به که خاموش مانند . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :655
بازدید دیروز :904
کل بازدید :988665
تعداد کل یاداشته ها : 1441
96/9/26
9:12 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[168]

خبر مایه
پیوند دوستان
 
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی هم رنگــــ ِ خـــیـــآل صراط مستقیم فصل انتظار کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی سرباز ولایت تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... .:: مرکز بهترین ها ::. نگاهی نو به مشاوره سارا احمدی کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب بوی سیب BOUYE SIB هزار دستان رمز موفقیت محقق دانشگاه نگارستان خیال سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها آقاشیر ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی

دولت مصلح کل، دولتی است که مهم ترین وظیفه خود را فراهم آوری شرایط برای رشد معنوی با اقامه و برپایی نماز واقعی و حقیقی و از میان بردن فقر با گرفتن و تقسیم واجبات مالی از جمله زکات و رساندن جامعه به سوی قانون گرایی و برپایی هنجارهای پسندیده اجتماعی در قالب امر به معروف و نهی از منکر است که خداوند در آیه 41 سوره حج بیان کرده است. خداوند می فرماید:
الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ؛
همان کسانى که چون در زمین به آنان توانایى دهیم نماز برپا مى دارند و زکات مى‏ دهند و به کارهاى پسندیده وامى دارند و از کارهاى ناپسند باز مى دارند و فرجام همه کارها از آن خداست.
البته این آیه در ارتباط با همه کسانی است که قدرت و حکومت را در اختیار می گیرند ؛ زیرا از نظر قرآن مهم ترین وظایف حکومت ها و دولت ها، اجرای این امور است. در آیات 38 تا 40 سوره حج به مسایل دیگری نیز اشاره می شود که در حقیقت به نوعی تبیین گر همین مفهوم از وظایف و تکالیف دولت هاست؛ زیرا دفع دشمنان و حفظ آیین ها و مساجد و معابد به معنی تامین امنیت نیز بخشی از وظایف است که اگر فراهم نباشد معروف بر پا نمی شود حال این معروف نماز باشد یا زکات  یا هر کار پسندیده دیگر.
اما باید توجه داشت اگر دولت های امروزی به این وظیفه و مسئولیت خود در قبال خلق و خالق عمل نمی کنند و می گویند مسئولیتی در این زمینه ها ندارند و فضای مجازی که بدترین فضای واقعی تاثیرگذار در رفتار مردم است را به حال خود رها کرده اند،  و وظیفه خود نمی ببیند تا مردم را به بهشت ببرند، در آن روز امام زمان(عج) به این وظیفه شرعی و قانونی و عقلی و عرفی خود عمل می کند و جامعه را به این سمت سوق می دهد و جامعه ای صالح ایجاد می کند. به امید آن روز.


95/9/19::: 2:9 ع
نظر()