سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکس سه بار بر تو خشمگین شد و درباره ات سخنی ناروا نگفت، او را به دوستی بگیر . [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :256
بازدید دیروز :278
کل بازدید :1962770
تعداد کل یاداشته ها : 1978
102/1/5
3:15 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[174]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
هزار دستان فصل انتظار سرباز ولایت رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church دنیای ماشین ها بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم سلام

دولت مصلح کل، دولتی است که مهم ترین وظیفه خود را فراهم آوری شرایط برای رشد معنوی با اقامه و برپایی نماز واقعی و حقیقی و از میان بردن فقر با گرفتن و تقسیم واجبات مالی از جمله زکات و رساندن جامعه به سوی قانون گرایی و برپایی هنجارهای پسندیده اجتماعی در قالب امر به معروف و نهی از منکر است که خداوند در آیه 41 سوره حج بیان کرده است. خداوند می فرماید:
الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ ؛
همان کسانى که چون در زمین به آنان توانایى دهیم نماز برپا مى دارند و زکات مى‏ دهند و به کارهاى پسندیده وامى دارند و از کارهاى ناپسند باز مى دارند و فرجام همه کارها از آن خداست.
البته این آیه در ارتباط با همه کسانی است که قدرت و حکومت را در اختیار می گیرند ؛ زیرا از نظر قرآن مهم ترین وظایف حکومت ها و دولت ها، اجرای این امور است. در آیات 38 تا 40 سوره حج به مسایل دیگری نیز اشاره می شود که در حقیقت به نوعی تبیین گر همین مفهوم از وظایف و تکالیف دولت هاست؛ زیرا دفع دشمنان و حفظ آیین ها و مساجد و معابد به معنی تامین امنیت نیز بخشی از وظایف است که اگر فراهم نباشد معروف بر پا نمی شود حال این معروف نماز باشد یا زکات  یا هر کار پسندیده دیگر.
اما باید توجه داشت اگر دولت های امروزی به این وظیفه و مسئولیت خود در قبال خلق و خالق عمل نمی کنند و می گویند مسئولیتی در این زمینه ها ندارند و فضای مجازی که بدترین فضای واقعی تاثیرگذار در رفتار مردم است را به حال خود رها کرده اند،  و وظیفه خود نمی ببیند تا مردم را به بهشت ببرند، در آن روز امام زمان(عج) به این وظیفه شرعی و قانونی و عقلی و عرفی خود عمل می کند و جامعه را به این سمت سوق می دهد و جامعه ای صالح ایجاد می کند. به امید آن روز.


95/9/19::: 2:9 ع
نظر()