سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مردم خواسته دنیا خرده گیاهى است خشک و با آلود که از آن چراگاه دورى‏تان باید نمود . دل از آن کندن خوشتر تا به آرام رخت در آن گشادن ، و روزى یک روزه برداشتن پاکیزه‏تر تا ثروت آن را روى هم نهادن . آن که از آن بسیار برداشت به درویشى محکوم است و آن که خود را بى نیاز انگاشت با آسایش مقرون . آن را که زیور دنیا خوش نماید کورى‏اش از پى در آید . و آن که خود را شیفته دنیا دارد ، دنیا درون وى را از اندوه بینبارد ، اندوه‏ها در دانه دل او رقصان اندوهیش سرگرم کند و اندوهى نگران تا آنگاه که گلویش بگیرد و در گوشه‏اى بمیرد . رگهایش بریده اجلش رسیده نیست کردنش بر خدا آسان و افکندنش در گور به عهده برادران . و همانا مرد با ایمان به جهان به دیده عبرت مى‏نگرد ، و از آن به اندازه ضرورت مى‏خورد . و در آن سخن دنیا را به گوش ناخشنودى و دشمنى مى‏شنود . اگر گویند مالدار شد دیرى نگذرد که گویند تهیدست گردید و اگر به بودنش شاد شوند ، غمگین گردند که عمرش به سر رسید . این است حال آدمیان و آنان را نیامده است روزى که نومید شوند در آن . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :646
بازدید دیروز :690
کل بازدید :1965077
تعداد کل یاداشته ها : 1978
102/1/9
9:9 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[174]
http://www.samamos.com/?page_id=2

خبر مایه
پیوند دوستان
 
هزار دستان فصل انتظار سرباز ولایت رایحه ی انتظار اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی .:: مرکز بهترین ها ::. نگارستان خیال جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی نگاهی نو به مشاوره پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد آقاشیر کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب صراط مستقیم هم رنگــــ ِ خـــیـــآل جبهه مقاومت وبیداری اسلامی کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران سارا احمدی بوی سیب BOUYE SIB رمز موفقیت محقق دانشگاه سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church دنیای ماشین ها بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی بانوی بهشتی دو عالم سلام

از نظر قرآن ستمگران در دنیا و آخرت مجازات می شوند. این سنت الهی است و تبدیل و تحویلی در سنت الهی نیست.(روم، آیه 30)

ستمگران گمان می کنند که می توانند از مجازات بگریزند؛ ولی بدانند که این گونه نیست و راه فراری از حکومت الهی و مجازاتش نیست. پس ستمگران و ظالمان باید در انتظار پاسخ گویی به اعمال ستمگرانه خود باشند و گریزگاهی برای آنان نیست. این پاسخ گویی در دنیا و آخرت است. این گونه نیست که خداوند همه مجازات را برای آخرت قرار دهد، بلکه ظالم و ستمگر در همین دنیا نیز بخشی از مجازات را باید تحمل کند. خداوند می فرماید: لَا تَرْکُضُوا وَارْجِعُوا إِلَى مَا أُتْرِفْتُمْ فِیهِ وَمَسَاکِنِکُمْ لَعَلَّکُمْ تُسْأَلُونَ قَالُوا یَا وَیْلَنَا إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ فَمَا زَالَتْ تِلْکَ دَعْوَاهُمْ حَتَّى جَعَلْنَاهُمْ حَصِیدًا خَامِدِینَ؛ هان مگریزید و به سوى آنچه در آن متنعم بودید و به سوى سراهایتان بازگردید، باشد که شما مورد پرسش قرار گیرید. گفتند اى واى بر ما که ما واقعا ستمگر بودیم. سخنشان پیوسته همین بود تا آنان را دروشده بى‏جان گردانیدیم.(انبیاء، آیات 13 تا 15)

علت این امر را خداوند در آیات  16 و 17 سوره انبیاء یعنی در ادامه همین آیات این گونه تبیین کرده است: وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاءَ وَالْأَرْضَ وَمَا بَیْنَهُمَا لَاعِبِینَ. لَوْ أَرَدْنَا أَنْ نَتَّخِذَ لَهْوًا لَاتَّخَذْنَاهُ مِنْ لَدُنَّا إِنْ کُنَّا فَاعِلِینَ؛ آسمان و زمین و آنچه را که میان آن دو است به بازیچه نیافریدیم؛ اگر مى‏ خواستیم بازیچه‏ اى بگیریم قطعا آن را از پیش خود اختیار می کردیم.

پس به سبب آن که همه چیز در هستی دارای حکمت و فلسفه ای است، نمی تواند ظالم بدون مجازات باقی بماند بلکه باید هر کسی پاسخگویی اعمال و رفتارش باشد؛ چرا که دنیا بازیچه نیست تا هر کسی هر کاری بکند.

این سنت در طول تاریخ برای همگان از شیطان و فرعون و هامان و قارون بود و برای آیندگان نیز خواهد بود. اگر دیروز رضاشاه و محمد رضا شاه به سبب اتراف و ظالم خودشان ناچار به فرار از کشور شدند و مردم برایشان شعر سرودند و به مسخره و سخریه گرفتند؛ فردا نیز برای دیگران ظالمان به سنت الهی تکرار خواهد شد. در هنگام فرار رضا شاه این اشعار ورد زبان مردم بود:

تو گفتی من لباس آلمان دارم

کارخانجات مال ایران دارم

بِکش! از این رنج خودت افتضاح

عجب فراری تو شدی داش رضا.


95/9/14::: 12:47 ع
نظر()