سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
ای غایت آرزوی عارفان ! ای فریادرس کمک خواهان و ای محبوب دل های صادقان ! [امام علی علیه السلام ـ در دعایش ـ]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :359
بازدید دیروز :647
کل بازدید :1011678
تعداد کل یاداشته ها : 1472
96/11/3
8:59 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
خلیل منصوری[169]

خبر مایه
پیوند دوستان
 
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی رایحه ی انتظار پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ... فصل انتظار هم رنگــــ ِ خـــیـــآل صراط مستقیم کالبد شکافی جون مرغ تا ذهن آدمیزاد ! جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی سرباز ولایت تکنولوژی کامپیوتر وبلاگ منتظران حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد .:: مرکز بهترین ها ::. نگاهی نو به مشاوره سارا احمدی کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب بوی سیب BOUYE SIB هزار دستان رمز موفقیت محقق دانشگاه نگارستان خیال سرزمین رویا اهالی بصیرت وبلاگ تخصصی فیزیک پاک دیده آدمک ها آقاشیر ✘ Heart Blaugrana به نام وجود باوجودی ... سرباز حریم ولایت دهکده کوچک ما از قرآن بپرس کنیز مادر هرچه می خواهد دل تنگت بگو •.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.• پیامبر اعظم(ص) عطاری عطار آبدارچی ستاد پاسخگویی به مسایل دینی وبلاگ شخصی امین نورا چوبک نقد مَلَس پوست کلف دل نوشت 14 معصوم وقایع ESPERANCE55 قدرت شیطان دنیای امروز ما تا ریشه هست، جوانه باید زد... آواز یزدان خلوت تنهایی کتاب شناسی تخصصی اس ام اس عاشقانه طرحی نو برای اتحاد ایرانیان سراسر گیتی دنیای ماشین ها در گوشی با خدا **** نـو ر و ز***** اس ام اس سرکاری و خنده دار و طنز دنیا به روایت یوسف جاده خدا خام بدم ایلیا حرفای خودمونی من بازی بزرگان کویر مسجد و کلیسا - mosque&church بچه دانشجو ! پژواک سکوت گنجهای معنوی دنیای موبایل منطقه‏ ممنوعه طلبه علوم دینی مسافر رویایی انواع بازی و برنامه ی موبایل دانشجو خبر ورزشی جدید گیاهان دارویی

سراب باید سر آب باشد یعنی جایی که آب از آن جا می آید یا آبی که سر آمده و سر ریز شده است ولی سرابی که می شناسیم نه این است نه آن بلکه یک چیز سر کاری است. همان چیزی که شما را سر چشمه می برد و تشنه بر می گرداند. این نیز همچون سراب وعده های تو خالی انتخاباتی است که مردم تشنه و سرگردان در کویر برهوت را به سوی خود می کشاند و وقتی آدمی به آن هرچه نزدیک تر می شود آن هم به همان اندازه دور تر می شود. اصلا گویا قرار نیست به آن برسیم و تشنگی خودمان را بر طرف کنیم. نه آبی در کار است و نه رفع عطشی. 

وقتی از دور نگاه می کنی خوشحال می شوی و وقتی تلاش می کنی به آن برسی هرگز به آن نمی رسی. واقعاً سراب سری است که اصلاً تنه ندارد و سر بی تنه هم بیهوده است چونکه بی دست و پایی است که عرضه ندارد خودش را سر پا نگه دارد تا تشنه ای را در کویر سیراب کند. اصلا سراب در وسط خودش یای یاری ندارد تا از سراب بودن کسی را به سیراب رساند. بی تنه بی باری است و به تعبیر قرآن درخت بی ریشه ای است : وَمَثَلُ کَلِمَةٍ خَبِیثَةٍ کَشَجَرَةٍ خَبِیثَةٍ اجْتُثَّتْ مِنْ فَوْقِ الْأَرْضِ مَا لَهَا مِنْ قَرَارٍ ؛ و مثل سخنى ناپاک چون درختى ناپاک است که از روى زمین کنده شده و قرارى ندارد. (ابراهیم آیه26)

وعده های انتخاباتی هم سراب است که نمی‌توان بدان دلخوش داشت. وقتی به پایان دوره می رسیم تازه می فهمیم که خالی از هیچ است همان گل یا پوچی که دو سرش پوچ است. 

خدا در قرآن می فرماید : وَالَّذِینَ کَفَرُوا أَعْمَالُهُمْ کَسَرَابٍ بِقِیعَةٍ یَحْسَبُهُ الظَّمْآنُ مَاءً حَتَّى إِذَا جَاءَهُ لَمْ یَجِدْهُ شَیْئًا وَوَجَدَ اللَّهَ عِنْدَهُ فَوَفَّاهُ حِسَابَهُ وَاللَّهُ سَرِیعُ الْحِسَابِ؛ و کسانى که کفر ورزیدند کارهایشان چون سرابى در زمینى هموار است که تشنه آن را آبى مى ‏پندارد تا چون بدان رسد آن را چیزى نیابد و خدا را نزد خویش یابد و حسابش را تمام به او دهد و خدا زودشمار است. (نور آیه 39)

البته مومن مردم را به آب علم و نور هدایت می کند و وعده ای که می دهد بدان عمل می کند چون المومن اذا وعد وفی و المنافق اذا وعد جفی.


96/1/20::: 2:37 ع
نظر()